Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Sean Paul отново надминава себе си с 4-ти албум - през авгус

Go down

Sean Paul отново надминава себе си с 4-ти албум - през авгус Empty Sean Paul отново надминава себе си с 4-ти албум - през авгус

Писане  Admin Чет Юли 16, 2009 11:19 pm

Admin написа:
SEAN PAUL - IMPERIAL BLAZE
Sean Paul отново надминава себе си с 4-ти албум - през авгус 2ypme86
Sean Paul е отново тук и ще нажежи атмосферата това лято. Ямайската dancehall суперзвезда заблестява на световната сцена през 2002 г. с първия си хит „Gimme The Light” и от тогава искрата не е угасвала.

На гребена на вълните на неговия мулти-платинен и удостоен с Грами албум Dutty Rock, той пуска разбиващия, сертифициран с платинен статут The Trinity.

Албумът пробива със сингъла, попаднал в топ 10 - „We Be Burnin’”, последван от тоталния номер 1 хит „Temperature”. Сега Sean Paul за пореден път разпалва интереса с четвъртия си очакван с голямо нетърпение албум Imperial Blaze.

Роденият в Кингстън изпълнител досега е продал над 10 милиона копия по целия свят и се е превърнал в най-успелият ямайски артист на всички времена в американските класации – с три номер едно поп сингъла и пет топ десет хита. Но въпреки горещите си албуми, Sean Paul не приема нищо за даденост.

„Imperial Blaze e като вечния огън”, казва редящият рими изпълнител. „Всичко се свежда до това да го да поддържаш жив и да го разпалваш още повече”.

В конкретния случай става дума за заразяващия първи сингъл от албума - „So Fine”, съчетаващ неустоима мелодия и бързо изстрелващи се думи с футуристичен ритмичен фон.

Много изпълнители говорят за това, че трябва „да работиш здраво”, но едва малцина го правят по-усърдно от Sean Paul. Той е постигнал много повече от всеки друг dancehall изпълнител в полза на това да популяризира в световен мащаб типичното за Кингстън твърдо звучене.

От дебютния си албум, озаглавен Stage One, Sean Paul всеки път доказва, че модерното ямайско реге може да бъде стил, който се харесва на световния музикален пазар. Но експлозивната енергия на Imperial Blaze загатва, че това е само началото.

„В този бизнес един изпълнител е толкова добър, колкото е последният му хит”, казва човекът, който пребори Kanye West и Nick Lachey, спечелвайки American Music Award за любим поп/рок изпълнител за 2006 г. „Казват, че трябва да се доказваш отначало всеки път когато се завръщаш, така че ето ни отново.”

Повече от доказателство за неизчерпаемата енергия на Sean, Imperial Blaze отразява развитието му от популярен ямайски изпълнител до неподправен източник на хитове.

„Първият ми албум беше главно компилация от типични dancehall песни” обяснява той. „Във втория албум добавихме и няколко по-специални парчета, а с The Trinity направихме още повече изключителни песни. Но сега с Imperial Blaze, повечето от песните са записани специално за този албум. Става дума изцяло за израстването ми като артист.”

Нещо, което не се е променило, е решимостта на Sean да представя талантите на най-актуалните продуценти в Ямайка. „Работили сме и с други продуценти в миналото”, казва той. „Нямам проблеми да записвам с който и да било хип-хоп или денс музикален продуцент, който иска от мен да участвам в негово парче. Но не се опитвам да се напасвам по стила на когото и да било. Когато става дума за албума ми, ще чуете младите таланти на Ямайка.”

Имената, взели участие в създаването на албума Imperial Blaze са като от справочник на „кой кой е в dancehall музиката” - Don Corleone, Craig „Leftside” Parkes (син на легендарния фронтмен Lloyd Parkes), Jeremy Harding (който е и мениджър на Sean), Arif Cooper (син на Ibo Cooper от известната реге банда Thrid World), Delano от Renaissance Disco и дори самият брат на Sean – Jazon „Jigzagula” Henriques.

И за първи път самият Sean е продуцент на парче от албума, озаглавено „I Know You Like It”. Но почти половината от 19-те песни са продуцирани от 19-годишният Stephen „Di Genius” McGregor, чиито музикален лейбъл (Big Ship/ Di Genius Record) доминира на dancehall музикалната сцена през последната година.

„За първи път срещнах Stephen когато той беше на 8 години, а аз бях на около 20”, разкрива Sean. „Баща му Freddie McGregor е крал на реге музиката, така че Stephen е роден с това. Сега той движи всичко и отношенията ни са много специални. Когато намериш някой, който те грабва като артист, можеш да си позволиш да изненадаш себе си и да опиташ нещо ново.”

Tекстовете за Imperial Blaze представят огромен напредък в майсторството на Sean Paul. „Има изобилие от парчета, но ние не пеем просто за същите стари неща. Музиката ми е достигнала нов етап в развитието си” казва той.

„Говоря за взаимоотношения и различни неща, през които всички ние преминаваме в живота”. Не само тематиката е претърпяла развитие, но във вокално отношение Sean експериментира с различни мелодии, за да създаде нов по-богат звук.

Sean е написал песен, посветена на майка си, озаглавена „Straight From My Heart” по повод рождения й ден и дълбочината на емоциите му могат да бъдат чути във всеки стих. „Чувството беше толкова приятно, че това трябваше да е първата песен, която изобщо записвам”, споделя изпълнителят.

„Музиката трябва да е за да се празнува, а какъв по-добър празник от този на жената, която ми е дала живот?” Запомнящата се мелодия на „Hold My Hand” представя още един артистичен пробив, който може да е неговата първа досега dancehall балада.

Макар Sean да има дълга история със записването на дуети – включително скорошния ремикс на песента на Estelle “Come on Over”, предхождана от „Give It Up To Me” с Keysha Cole, „Break It Off” с Rihanna, „Baby Boy” с участието на Beyonce и „Give It To You Girl” с Еve, новият албум не разчита на участията на други изпълнители. „Винаги съм мислел, че е смешно когато хората попитат „Кой си включил в новия си албум?”, казва Sean с усмивка. „Това е моят албум, нали знаете?”

Въпреки че е работил съвместно със звезди като 50 Cent, The Clipse и Busta Rhymes в миналото, Sean Paul основно се придържа към собствения си стил. „Dancehall е музиката с най-голямо underground звучене в света и нашите артисти са най-слабо представени. Но ще го направим звезден. Ще покажем на хората. И въпреки че вече сме го правили безброй пъти, някой хора все още се държат сякаш не искат да дадат шанс на регето. Но тази музика сега е велика във всички краища на света. Така че единственото нещо, което искам да кажа е: покажете малко уважение.”

След като е вкусил от славата и богатството, Sean Paul е загрижен повече от всякога за музикалното послание, което ще остави. „Когато погледна назад към някои велики изпълнители през годините като Bob Marley и дори Shabba Ranks и Super Cat, осъзнавам колко работа са свършили. Това, което са направили наистина те кара да се наслаждаваш, така че просто се възползвайте от всичко, което имате докато слънцето свети. Правете колкото се може повече.”

„Както и преди съм казвал, има много разновидности на dancehall” отбелязва Sean Paul. „Имаме музика, която може да изрази всичко, което може да изпита едно човешко същество, в повечето случаи по суров начин, а понякога по много нежен и увлекателен. За това обичам този стил. Готов съм отново да го накарам да изпъкне. Излезли сме с нещо оригинално. Звучи свежо и ново.

Очаквайте през август IMPERIAL BLAZE, на българският музикален пазар от Орфей Мюзик, изключителен лицензиант на Warner Music Interntaional.

IMPERIAL BLAZE - TRACKLISTING

1. Intro
2. Lace It
3. So Fine
4. Now That I’ve Got Your Love
5. Birthday Suit
6. Press It Up
7. Evening Ride
8. Hold My Hand
9. She Want Me
10. Daddy’s Home
11. Bruk Out
12. Pepperpot
13. Wine Baby Wine
14. Running Out of Time
15. Don’t Tease Me
16. Lately
17. She Wanna Be Down
18. Straight from My Heart
19. Private Party
20. I Know U Like It
Admin
Admin
Admin
Admin


Върнете се в началото Go down

Върнете се в началото


 
Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите